Yağlı cilt nasıl temizlenir?

Yağlı ciltler yüzeysel olarak yapılan bakım ile temizlenmemektedir. Bu yüzden yağlı cilt tipinin düzenli olarak haftada 1 kere derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Peki yağlı cilt bakımı nasıl yapılır? Yağlı cilt temizliğinde ipuçları nelerdir? Yağlı cilt nasıl temizlenir? Yağlı cilt temizliği işlemleri nasıl yapılır?

Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ister istemez diğer sektörlerinde kendi içinde ilerlemesini tetikliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle yağlı ciltlerin ne alakası var diye düşünebilirsiniz. Ama hiçte öyle alakasız değil. Tam da burada zincirleme reaksiyon dediğimiz halkaya baktığımızda teknoloji yapay zeka ve ultrasonik cihazların ve araştırmaların derinliğini geliştiriyor. Haliyle gelişen sektörlerin başında tıp bilimi ve bu konu başlığında ki Yağlı cilt nasıl temizlenir gibi bir çok araştırmaya ışık tutuyor.

Araştırmalara göre yağlı cilt tipinin gözenekleri geniş olduğundan dolayı daha fazla kiri tutmakta ve sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Bu yüzden yağlı cilt tipinin düzenli olarak haftada 1 kere derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Yağlı cilt nasıl temizlenir sorusunun cevabını gelin aşağıdaki maddelere bakarak devam edelim.

Yağlı cilt nasıl temizlenir?
Yağlı cilt nasıl temizlenir?

Yağlı Cilt Temizliği İçin;

  • Haftanın bir günü mutlaka peeling yaparak, cildinizi temizleyin. Doğal olarak kendiniz yulaf unu ile peeling uygulayarak cildinizi derinlemesine temizleyin. Sadece cildinizin üst tabakasını tahriş eden basit ve etkisiz temizlik ürünlerini kullanmayın.
  • Peeling yaptıktan sonra cildinizin nem dengesini sağlamak ve sivilce oluşumlarını hafifletmek için; beyaz kil maskesi uygulayın. Beyaz kil; ölü hücreleri temizler, sivilce oluşumunu düzeltir, fazla yağı alır, yağ dengesini sağlar ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • Günlük olarak cilt temizliğinden sonra gliserin ve A vitamini içeren nemlendirici kremler kullanın.
  • Yüzünüzü günde 2’den fazla yıkamayın. Cildinizin dengesini bozarak, başka problemlerin oluşmasına neden olacaktır.
  • Günlük olarak evde hazırladığınız doğal tonikleri kullanmaya özen gösterin.
  • Yediğiniz besinlere dikkat edin ve özellikle C vitamini açısından yüksek, cildin içten sağlığa kavuşturan kivi ve limonu tüketmeye özen gösterin.

Hepsi ve daha fazlası için tıklayın

Kaynak : habertürk

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir