En Güvenli Alışveriş Siteleri

Ülkemizde 14 mart 2020 tarihinden itibaren peydah olan covid-19 koronavirüs salgını, her geçen gün vaka ve vefatlarla şiddetini artırarak, alışkanlıklarımızı değiştirdi. Tüm dünya bu salgın hastalıkla kırıldı geçildi. Öyle ki devletlerin dünya sağlık örgütü tavsiyeleriyle bir çok önlem ve tedbir almaya mecbur kıldı.

En Güvenli Alışveriş Siteleri
En Güvenli Alışveriş Siteleri

Koronavirüs hastalığı dünya sağlık örgütünün pandemi ilan etmesiyle beşeri nüfusun bazı alışkanlıklarını değiştirmesine mecbur bıraktı. İşte bunlardan biride devletlerin vatandaşlara uyguladığı sokağa çıkma kısıtlamalarıydı. Peki insanlar evlere kapanınca alışverişi kim yapacaktı?

En Güvenli Alışveriş Siteleri;

Tabiki insanlar da evde geçirdikleri süre içerisinde bol bol aileleri ile vakit geçirdiler, oyunlar oynadılar vs vs uzar gider. Birde internet üzerinden alış veriş yapmayı keşfettiler. İnternet alışverişinin artmasıyla birlikte kargo firmaları epey zorlandı, 1 günlük ürünler 1 aya varan zamanda gelmeye başladı. Hatta işi abartan vatandaşların A101-Bim-Şok gibi elinin altında, hemen her mahallede olan bu marketler zincirlerinin internet siteleri üzerinden sipariş vermeye başlaması da ayrı bir trajediydi.

İnternet alışverişinin bir anda patlamasıyla üç kağıtçılara, sahte e-ticaret sitelerine de gün doğdu. Bu sahte siteler bir çok vatandaşın cebini de dolandırdı. İşte tam burada güvenilir sitelerden alışveriş yapmak büyük önem taşıyor. Bir sitenin güvenilir olup olmadığını nasıl anlarız ? Öncelikle güvenilir siteler herkesin bildiği TV’lerde herkesin dilinde dönen bazı kurumsal sitelerdir.

Bu siteler hangileridir?

gibi,

En başta gelen güvenilir sitelerdir. Tabi bu sitelerin kopyalarını yapanlarda vardır. Bunun için tarayıcının adres çubuğunda “https” ile adresin başladığına çok dikkat edin

Sadece alışveriş değil bir çok girdiğiniz sitenin adres çubuğunun başında “https” ibaresi o sitenin güvenlik sertifikası olduğunu gösterir. Tabiki bu sitelerden başka mağazası olup internet sitesi üzerinden satış yapan güvenilir sitelerde vardır. De-facto, media Markt, lcw kiki, vatan bilgisayar vs.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir