Bazı Otomobil Markalarından Yeni modeller

2020 yılı kuşkusuz koronavirüs salgınının gölgesinde ve keyifsiz geçiyor. Yaz dönemiyle birlikte artık işler en azından üretim ve tedarik açısından nispeten daha iyi bir hale gelirken, yıl bitmeden Türkiye’de satışa sunulacak olan modeller de merakla bekleniyor.

Bazı Otomobil Markalarından Yeni modeller ;

Bazı Otomobil Markalarından Yeni modeller
Bazı Otomobil Markalarından Yeni modeller

BMW 4 Serisi;

Devasa ön ızgarasıyla estetik anlamında kitleleri ikiye bölen yeni BMW 4 Serisi Eylül ayında Türkiye’de. İlk etapta 170 HP gücündeki 1,6 lt’lik benzinli turbo motorun görev yaptığı 420i versiyonuyla ithal edilecek olan otomobilin 430i xDrive ve M440i xDrive versiyonları da sipariş üzerine getirilecek.

BMW 4 Serisi
BMW 4 Serisi

Bir önceki 4 Serisi’nin dönemin 3 Serisi’nden fazla izler sunmasıyla eleştirilmesi üzerine yeni 4 Serisi’nde güncel 3 Serisi’nden ayrışması adına radikal bir tasarımı tercih eden BMW, ön ızgara dışında farlar ve stoplar gibi görselliği doğrudan etkileyen noktalarda da orta sınıf sedanından farklı bir tarzı benimsemiş. BMW’nin amiral gemisinin en üst versiyonu olan V12 motorlu M760Li de bu ay Türkiye’ye geliyor. 585 HP gücündeki 6,6 lt’lik V12 ile 0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlarken maksimum hızı da 305 km/s.

CITROEN C3;

CITROEN C3
CITROEN C3

Fransız marka, son olarak kompakt SUV sınıfında C5 Aircross ile önemli bir başarıya imza atarken yılı makyajlı C3 ile kapatacak. Eylül ayında satışa sunulacak olan küçük sınıfın renkli isminde makyajla birlikte Citroen’in CXPERIENCE konseptiyle ilk kez karşımıza çıkarttığı yeni marka yüzüne yer veriliyor.

Kapılarda yer alan Airbump adı verilen plastik bölümlerde de küçük değişiklikler yapılırken arttırılan kişiselleştirme seçenekleri sayesinde makyajlı Citroen C3’te dış tasarımda elde edilebilen kombinasyon sayısı 36’dan 97’ye çıkmış. Otomatik şanzıman 110 HP gücündeki 1,2 lt’lik benzinli motorla birlikte gelirken, 100 HP’lik dizel sadece manuel şanzımanla birlikte tercih edilebiliyor.

OPEL Zafira Life ve Vivaro Van;

OPEL Zafira Life ve Vivaro Van
OPEL Zafira Life ve Vivaro Van

Opel, PSA Grubu’na dahil olduktan sonra önemli bir atılım gerçekleştirdi. Küçük sınıftaki önemli modeli Corsa’nın ve hafif ticari Combo’nun yeni nesillerinden sonra makyajlı Insignia, yeni bir model olan Zafira Life ve Vivaro Van modellerini Eylül itibarı ile satışa sunacak. Makyajlı Insignia’da yenilenen ön tasarımda en çok dikkati çeken nokta farlarda artık IntelliLux LED® Pixel Light opsiyonu sunulması. Bu opsiyonla birlikte her bir farda 84 LED görev yapıyor. Bu değer makyajdan önce 16’ydı.

Güvenlik donanımları da önemli bir biçimde güncellenen otomobilde 122 HP gücündeki 1,5 lt’lik 3 silindirli dizel motor görev yapıyor. Opel’in bir diğer yeniliğiyse tanıdık ancak bir o kadar da yeni bir model.

Zafira Life adıyla satılan 9 kişilik otomobil aslında Peugeot Expert Traveller, Citroen Jumpy Spacetourer ve Türkiye’de satılmayan Toyota Proace Verso’nun Opel yorumu. 1,5 ve 2,0 lt’lik dizel motorlarla üretilen Zafira Life’ta otomatik şanzıman sadece 2,0 lt’lik dizellerde sunuluyor. Markanın profesyonel kullanıma yönelik ticari modeli Vivaro da kapalı kasa Van versiyonuyla yine yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

PORSCHE Taycan;

PORSCHE Taycan
PORSCHE Taycan

Porsche için yeni bir dönem başlatan ve marka için ilk yüzde 100 elektrikli modeli olmak gibi önemli bir özellik taşıyan Taycan yıl bitmeden resmi olarak ithal edilmeye başlayacak. Daha önce özel ithalat yapan galeriler tarafından Türkiye’ye getirilen elektrikli Porsche, Doğuş Otomotiv tarafından 4S (530 HP), Turbo (680 HP) ve Turbo S (761 HP) versiyonlarıyla ithal edilecek.

SEAT Ateca ve Tarraco;

SEAT Ateca ve Tarraco
SEAT Ateca ve Tarraco

İspanyol markanın SUV sınıfına adımını attığı ilk model olan Ateca, Eylül’de makyajlı nesliyle geliyor. Yenilenen yüzüyle daha sportif ve dinamik görünen kompakt SUV’un iç mekanında da yeni multimedya sistemi dikkat çekiyor. Ateca’dan daha büyük bir modele ihtiyaç duyanlara hitap eden Tarraco ise Ekim’de satışa sunulacak.

7 kişilik bir yaşam alanı sunabilen SUV’un 1,5 lt’lik benzinli motorla ithal edilmesi bekleniyor. Seat’ın yılın son ayına saklayıp 2020’yi kapatacağı yeniliğiyse lokomotif modeli olan kompakt Leon. Artık sadece benzinli motorlarla ithal edilecek olan sportif kompaktta otomatik şanzıman ilk etapta sadece 150 HP gücündeki 1,5 lt’lik mild hibrit motorla birlikte gelirken ilerleyen süreçte 1,0 lt’lik baz benzinlide de DSG şanzıman sunulması bekleniyor.

Kaynak: to haber

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir